Czym są nici?

Nici są jednym z narzędzi w medycynie estetycznej, stosowanym w zabiegach rewitalizacji, regeneracji i liftingu skóry.

W jakim celu warto zastosować nici?

W zależności od potrzeb pacjenta, możemy zastosować nici rewitalizujące w celu regeneracji, przywrócenia gęstości i sprężystości skóry pod oczami, na policzkach, szyi i dekolcie. Nici liftingujące stosujemy w celu odmłodzenia i podniesienia owalu twarzy, likwidacji “chomików” i poprawy konturów twarzy.

Mechanizm działania nici

Nici stymulują syntezę włókien kolagenu i elastyny. Dzięki silnemu działaniu pobudzają skórę do regeneracji. W rezultacie zmarszczki zostają spłycone, skóra odzyskuje gęstość i sprężystość. W trakcie kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się proces rewitalizacji skóry. Zostaje uaktywniona synteza włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa. Skóra staje się młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Efekt poprawy kondycji skóry utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od rodzaju użytych nici.

Czy nici są bezpieczne?

Nici są wyrobem medycznym spełniającym najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Materiał, z którego wykonane są nici jest całkowicie biodegradowalny, stopniowo metabolizowany i usuwany z organizmu.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem nici?

Zabiegi z użyciem nici są wskazane dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycję skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek, zredukować bruzdy, poprawić owal twarzy, unieść policzki.

Nici PDO, PLLA i P(LA/CL)

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Nici PDO – utrzymują się w tkance do 9 miesięcy. Są najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji nici.

Nici PLLA – służą do rewitalizacji oraz liftingu twarzy i ciała. Wykonane są z kwasu polimlekowego i są kompatybilne z tkankami organizmu. Gładkie nici są implantowane za pomocą podwójnie szlifowanych i pokrytych silikonem igieł. Utrzymują się w tkance do 12 miesięcy. Kwas polimlekowy jest składnikiem ludzkiego ciała i jest odpowiedzialny za proces odnowy komórek. Polecane dla osób, których skóra w widoczny sposób utraciła jędrność i gęstość

Nici P(LA/CL) – są wyjątkowym połączeniem kwasu polimlekowego i polikaprolaktonu (oba składniki to silne stymulatory kolagenu). Polecane dla bardzo wymagających pacjentów, którym zależy na długotrwałym efekcie. Utrzymują się w tkance do 24 miesięcy.

Jak wygląda zabieg?

Do zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg z użyciem nici liftingujących polega na implantacji nici haczykowych za pomocą specjalnych kaniul. Rolą mikrohaczyków jest zakotwiczenie się nici w skórze. Po zaciągnięciu nici następuje uniesienie i stabilizacja tkanek w nowym położeniu.

Jak wyglądają efekty zabiegowe?

  • wyraźnie widoczne podniesienie opadniętych tkanek
  • wygładzenie bruzd i zmarszczek
  • wygładzenie, odżywienie i rozświetlenie skóry
  • zwiększenie napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha, ud
  • korekcja asymetrii twarzy
  • korekcja odstających uszu

Zalecenia pozabiegowe

Proces rekonwalescencji po zabiegach implantacji nici uzależniony jest od rodzaju i liczby metod zastosowanych podczas zabiegu i może trwać od 1 do 6 tygodni, a w przypadku zabiegów szczególnie inwazyjnych, nawet powyżej 6 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i siniaki, a skóra może być pomarszczona i zaczerwieniona.

W ciągu pierwszej doby od wykonania zabiegu z nićmi zaleca się stosowanie zimnych okładów, dbałość o higienę punktów wkłucia, unikanie wykonywania gwałtownych ruchów oraz powstrzymanie się od podróży samolotem ze względu na różnicę ciśnień.

W pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie gorących napojów oraz alkoholu, wysiłek fizyczny oraz wszelką aktywność silnie rozgrzewającą ciało, także opalanie się. Nie wolno poddawać się zabiegom peelingującym, rozgrzewającym (w tym lasery, ultradźwięki, fala radiowa), oraz głębokim masażom w okresie do 2 miesięcy po zabiegu.

Dla uśmierzenia bólu można stosować środki przeciwbólowe. Aby zachować aseptykę punktów wkłucia zaleca się smarowanie ich maścią z antybiotykiem. W przypadku pojawienia się siniaków i krwiaków zaleca się użycie maści heparynowej, żelu typu Traumel, Arnika, Emalan, a także tabletek Reparil (2×1 tabletka-wydawane bez recepty).

Przy zastosowaniu kilku nici jednocześnie, lekarz przepisuje profilaktycznie receptę na antybiotyk Cipronex 500 (2 x dziennie przez 5 dni).

Możliwe powikłania

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, niewielki obrzęk, zasinienie, które mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Czasowy efekt ( do 6 tygodni lub dłużej) asymetrii, miejscowego „zaciągnięcia” lub zmarszczenia skóry. Spowodowane jest to ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki.

Przeciwskazania

  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
  • choroby autoimmunologiczne
  • nowotwory i stany zapalne
  • nadciśnienie II i III stopnia
  • choroba niedokrwienna serca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • hemofilia
  • kolagenoza
  • tendencja do przerostu i bliznowacenia
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • obecność stałych wypełniaczy (silicon, radiesse, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
  • opryszczka
  • leczenie stomatologiczne w toku
  • ciąża i laktacja
  • uczulenie na preparat znieczulający

ul. Jaracza 1, Szczecin

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 660 993 435