Kształtne i pełne usta z wyraźną czerwienia wargą to ideał, do którego dąży wiele pań. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają skorygować zarówno kształt, jak i wielkość ust. Modelowanie i powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest bezpiecznym zabiegiem, który wykonujemy w naszych gabinetach w Szczecinie.

Opis wykonania zabiegu

Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to syntetycznie wytwarzany polisacharyd w 99% zgodny z naturalnym kwasem hialuronowym produkowanym przez ludzki organizm, dlatego jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest bardzo bezpieczne. Kwas hialuronowy stanowi podstawowy komponent macierzy międzykomórkowej. Odpowiada on za właściwe nawilżenie czerwieni wargowej, jej elastyczność oraz młody, świeży wygląd.

Powiększanie ust polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w głąb czerwieni wargowej za pomocą cieniutkiej igły. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od kilku do maksymalnie 10 minut. Najczęściej stosowany jest specjalny krem znieczulający lub znieczulenie przewodowe (stomatologiczne). Po wprowadzeniu preparatu w czerwień wargową, wykonywany jest delikatny „masaż”, który wyrównuje jego ułożenie.

Kwas hialuronowy można wykorzystywać do modelowania i powiększania ust osób w dowolnym wieku. U młodszych osób zazwyczaj kwas hialuronowy jest używany do skorygowania asymetrycznych warg, poprawienia ich konturu i powiększenia. U pacjentów po 40 roku życia zabieg pozwala przywrócić naturalny kształt warg, podnieść opadające kąciki i usunąć drobne zmarszczki wokół ust.

Efekty zabiegu

Kwas hialuronowy pozwala powiększyć usta i wymodelować ich kształt bez bolesnego zabiegu chirurgicznego. Po zaaplikowaniu preparatu, wiążę on cząsteczki wody, co natychmiast zwiększa objętość miejsca poddanego iniekcji, modeluje kontur warg, wygładza zmarszczki i intensywnie nawilża wargi.

Efekty utrzymują się przez około 6-12 miesięcy (w zależności od wieku Pacjenta, ruchów mimicznych i innych czynników zewnętrznych). Po upływie tego czasu, można bezpiecznie przedłużyć efekt – wystarczy dokonać kolejnego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w naszym gabinecie w Szczecinie.

canstockphoto70824180

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

 • powiększenie ust,
 • wymodelowanie ich kształtu,
 • podniesienie opadających kącików,
 • nawilżenie warg,
 • usunięcie sieci drobnych zmarszczek wokół ust.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinny wykonywać:

 • kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią,
 • osoby cierpiące na czynną opryszczkę,
 • osoby ze stanem zapalnym w okolicy ust,
 • osoby cierpiące na intensywny trądzik,
 • osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców,
 • przyjmujący leki przeciwkrzepliwe,
 • uczuleni na składniki zawarte w preparacie.

Przygotowanie do zabiegu

Modelowanie i powiększanie ust w naszych gabinetach w Szczecinie wykonywane jest po konsultacji lekarskiej. Przez około tydzień przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwzapalnych i aspiryny (mogłyby one spowodować siniaki po zabiegu). Przez 8 dni przed i po zabiegu nie należy wykonywać żadnych zabiegów stomatologicznych. W dniu zabiegu należy unikać sauny, solarium i innego nagrzewania ciała oraz bardzo intensywnego wysiłku. Przed iniekcją należy bardzo dokładnie zmyć makijaż z ust. Na około 40 minut przed zabiegiem, podawane jest znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu

Po samym zabiegu lepiej unikać masowania miejsc iniekcji i nadmiernej ekspresji w obrębie ust. Dzień po zabiegu nie wolno sięgać po gorące napoje, a przez około 3 dni warto unikać solarium, sauny lub nadmiernego narażenia na intensywne promienie słoneczne.

Możliwe powikłania

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne obrzęki, zaczerwienia skóry, rumień lub krwiaczki. W ciągu kilku dni objawy te ustępują jednak samoistnie. U niektórych osób mogą pojawić się także zasinienia, które utrzymają się do około 7 dni (na drugi dzień można je zamaskować makijażem). W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do pojawienia się zmian zapalnych lub ziarniniaków w miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego.

blank

ul. Jaracza 1, Szczecin

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 660 993 435